Opalanie natryskowe – co to takiego?

W dzisiejszych czasach przykładamy ogromną wagę do wyglądu. Chcemy mieć wysportowane ciało i piękną i gładką cerę pozbawioną o niedoskonałości. Wielu z nas marzy również o idealnej, równej opaleniźnie. Opalona skóra wygląda na zdrowszą oraz piękniejszą. Sprawia, że wyglądamy na młodszych i wypoczętych. Opalić można się naturalnie na wakacjach w ciepłych krajach, gdzie słońca jest pod dostatkiem. Słońce można również spróbować złapać na przydomowym ogródku bądź też nad pobliskim jeziorem w letnie i słoneczne dni.

Sposoby opalania

Niestety nie każdy ma czas i pieniądze, aby wybrać się na zagraniczne wakacje. Z kolei w naszej strefie klimatycznej nie ma w ciągu roku, aż tak wiele dni słonecznych. Ponadto przeciętny urlop trwa zbyt krótko, żeby wystarczająco nacieszyć się słońcem, a w weekendy i po pracy również brakuje pogody i czasu. Poza miesiącami letnimi w naszym kraju nie ma praktycznie szans, aby uzyskać naturalną opaleniznę. Z pomocą przychodzą solaria, dzięki którym możemy sprawić, że nasze ciało błyskawicznie nabierze koloru. Solaria bardzo szybko zyskały gigantyczną popularność. Pamiętajmy jednak, że tradycyjne solaria wykorzystują światło UV. W nadmiernej dawce jest ono szkodliwe – może powodować poparzenia i wysuszać skórę. Dlatego nie powinno się za często korzystać z tego typu solariów. Lekarze wręcz całkowicie je odradzają. Mnóstwo mówi się o teratogennym działaniu światła UV na skórę. Może ono indukować powstawanie groźnych nowotworów, takich jak rak kolczystokomórkowy, rak podstawnokomórkowy i bardzo groźny i złośliwy nowotwór jakim jest czerniak.

Nowość w sposobach opalania

Świetną alternatywą dla tradycyjnych solariów są solaria wykorzystujące płyny do opalania natryskowego. Nie wykorzystuje się w nich światła UV, dzięki czemu są absolutnie bezpieczne dla zdrowia. Kabina do opalania natryskowego różni się od tradycyjnej kabiny. Proces opalania odbywa się na stojąco. Dzięki czemu nasze ciało zostaje bardzo równomiernie opalone. Ponadto kolor opalenizny jest niezwykle naturalny. Zestawy szkoleniowe do opalania natryskowego pozwalają pracownikom solariów dokładnie wypróbować metodę. Dzięki temu potrafią oni dobrać właściwą ilość płynu do opalania, czas procesu i wiele innych parametrów. Cały zabieg trwa bardzo krótko. Efekt utrzymuje się długo, a zabieg można bez problemu wielokrotnie powtarzać.

Wpis powstał przy współpracy z Tanexpert24.pl

1 Komentarz
  1. Fajny tekst, warto przeczytać i przemyśleć 🙂

Dodaj Odpowiedź

Resetuj Hasło