Przysmaki dla psa

ZapiszZapisanoRemoved 0
Oceń okazję0
Oceń okazję0

Zakup bądź adopcja psa to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla nas, jak i dla czworonoga. W nasze życie wchodzi zupełnie nowy członek rodziny, który z dnia na dzień dostarcza nam nieograniczonej ilości miłości, radości i zaufania. Sytuacja zmienia się jednak w momencie, w którym postanawiamy przygarnąć szczeniaka. Ten mały czworonóg przez pierwsze tygodnie, a nawet miesiące, uczy się naszych zachowań i przyzwyczajeń, tak samo, jak my uczymy się jego. Początki wspólnego życia młodego psa w naszym domu bądź rodzinie powinny jasno dać mu do zrozumienia, które z jego zachowań są dozwolone, a które nie.

Trenerki dla psa

Często jest to proces, który zaczyna się bądź kończy wizytami w psich przedszkolach, psich szkołach bądź u behawiorystów. Wielu z nich doradza, aby proces szkolenia psa wiązał się z bardzo prostym i zrozumiałym dla niego schematem – nagroda za poprawne wykonanie zadania i brak nagrody za złe zachowanie. Aby osiągnąć oczekiwane efekty, należy stosować się do takich reguł systematycznie, i co najważniejsze, zawsze mieć przy sobie smakołyki dla psów. Wspomnianym przysmakiem może być praktycznie wszystko, co występuje w małych, atrakcyjnych dla psa porcjach i smakach i co możemy podać mu w prosty sposób. W domu bez obaw możemy nagradzać pieska kawałkami mięsa.

Odpowiednie smakołyki dla szczeniaka to jednak bardziej skomplikowane zadanie, ponieważ miejsce, w którym najczęściej musi być nagradzany za swoje zachowanie, to podwórko. Każdy z właścicieli chciałby, żeby jego kompan chodził przy jego nodze, nie zatrzymywał się na środku chodnika, wracał na zachowanie, wykonywał proste komendy, takie jak 'siad' czy 'waruj', aportował czy opanowywał szczekanie, kiedy jest o to proszony. Aby mieć przy sobie odpowiednią zachętę, najlepiej udać się do sklepu zoologicznego, w którym zarówno stacjonarnie, jak i online, znajdziemy trenerki dla psa w wielu rodzajach. Taki rodzaj nagród produkowany jest z najlepszych składników. Występuje też w wielu rozmiarach, które możemy dostosować do psa w zależności od jego wielkości. Należy pamiętać, że stosowany smakołyk nie powinien być odpowiednikiem posiłku, a jedynie dobrym smakołykiem, który pozwoli psu myśleć, że czeka na niego więcej, jeśli będzie słuchał się właściciela. Należy pamiętać również o tym, że metoda nagradzania najlepiej działa na psa na czczo.

Smakołyki dla psów

Jeśli mamy więc w zamiarze spędzić trochę czasu na doszkalaniu czworonoga, najlepiej zrobić to w pierwszej połowie dnia, bez podanego śniadania. Nawet najbardziej wymagający pies będzie grzeczny, jeśli motywacją będzie zaspokojenie apetytu. Trenerki dla psów to więc bardzo dobry wybór, jeśli chcemy ulepszyć więź z naszym nowym przyjacielem. Rozpoczęcie nauki dyscypliny od pierwszych wspólnych chwil skutkuje lepszymi i szybszymi efektami naszych działań. Warto więc jeszcze przed przygarnięciem lub zakupem malucha poszukać odpowiednich dla niego rozwiązań motywacji i zaopatrzyć się w kilka rodzajów przysmaków, które oprócz dostarczenia nowych doświadczeń smakowych, zwiększą naszą więź z czworonogiem.

Oceń okazję - wyraź opinię

Dodaj Odpowiedź

Resetuj Hasło